Implanty – szansa na piękny uśmiech 

 

XXI wiek to czas niesamowitych możliwości praktycznie jak w każdej dziedzinie życia. Ludzie pomimo, że chorują to w szybki sposób mogą reperować swoje zdrowie, a także dbać o wygląd czy też ułatwić prace domowe. Dotyczy to również uśmiechu. Problem z brakiem uzębienia nie stanowi już praktycznie żadnego problemu kropka coraz więcej osób korzysta z usług dziedziny jaką jest implantologia. Implanty zębowe cieszą się coraz większą popularnością u osób, dla których zęby przed wcześniej wypadły.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty imitują sztuczne korzeń zęba, który zastępuje usunięty utracony naturalny korzeń. Wykonywane są najczęściej z tytanu lub innych stopów metali szlachetnych. Dzięki nim możliwe jest zamocowanie nowej korony zębowej w miejscu ubytku. Implanty Kraków umieszczone są w kości poprzez wkręcenie w wyrostek zębowy. W taki sposób uzupełnienie zębów jest trwałe. Przed zamocowaniem korony dobiera się odpowiedni jej kolor do barwy pozostałych zębów, tak by nie było różnicy między całością kolorystyki szczęki lub żuchwy. Implanty z powodzeniem można stosować jako pojedyncze zęby lub też cały łuki zębowe.

Rodzaje implantów zębowych.

Najbardziej popularnymi i najczęściej używanymi w stomatologii, są implanty tytanowe. Po raz pierwszy użyto je w Szwecji już w 1965 roku. Są one wyjątkowo trwałe i mogą być stosowane w dużej grupie pacjentów nie przynosząc jednocześnie skutków ubocznych. Niestety ich dużą wodą może okazać się estetyka. Po zamocowaniu korony, ich srebrno szary kolor jest ukryty. Jednak w sytuacji kiedy szyjki zębowe są odsłonięte poprzez osunięcie dziąseł, na wierzch uwydatniony jest implant. Alternatywa dla form gdzie tytanowych implantów są implanty cyrkonowe. Inaczej zwane są implantami ceramicznymi. Posiadają one większą estetykę, ponieważ kolor a także powierzchnia przypominają naturalną tkankę, która buduje zęby. W swojej strukturze bardzo przypominają naturalne naturalną tkankę zębową charakteryzują się też dużą odpornością na czynniki zewnętrzne, czyli korozją oraz działanie pewnych substancji jak zimnych czy gorących napojów, a także zmiany temperatury otoczenia.

Written by