Wkładki ortopedyczne Formthotics

Wkładki ortopedyczne Formthotics         

 Witaj drogi czytelniku! Zapewne trafiłeś (albo trafiłaś) tu, bo szukasz informacji na temat wkładek ortopedycznych. Trafiłeś idealnie! Nie ma znaczenia czy jesteś z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, albo innych miast – ten artykuł jest uniwersalny!

            Wkładki ortopedyczne powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. Ze względu na rodzaj schorzenia i osoby, dla której mają być wkładki ortopedyczne dzielone są one na różne rodzaje. Możemy znaleźć wkładki dla diabetyków, sportowców, odciążające wrażliwe miejsca, uzupełniające po częściowej amputacji w obrębie stopy, o charakterze profilaktycznym (zazwyczaj są to wkładki ortopedyczne dla dzieci i młodzieży). Adekwatnie do schorzenia możemy wyróżnić wkładki ortopedyczne które korygują wady stóp, takie jak: płaskostopie poprzeczne i podłużne, stopy koślawe, stopy wydrążone, ostrogi piętowe, zespół stopy wrażliwej, paluchy sztywne, paluchy koślawe.

Aby dobrać odpowiednie wkładki do potrzeb jakie mamy, muszą być one wykonane z odpowiedniego materiału, który pomoże nam pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych oraz skorygować nieprawidłowości stóp. Wkładki są wykonywane z materiałów wielowarstwowych. Każdy z właściwości materiałów przeznaczony jest do innego typu stopy oraz celu. Wkładki ortopedyczne są robione z trwałego tworzywa o nazwie EVA, czyli połączenia kopolimeru etylenu i octanu winylu. Takie połączenie pozwala nam stworzyć wkładki wytrzymałe nawet do 3 lat! Każdy blok materiału łączy ze sobą różnego rodzaju tworzywa o różnej charakterystyce w zależności od:

  • twardości
  • pamięci kształtu
  • wytrzymałości
  • elastyczności
  • gęstości
  • żywotności
  • absorpcji wstrząsów

I wiele innych, z których dla Was wybierają producenci wkładek ortopedycznych spełniając najtrudniejsze wymogi. Wachlarz materiałów przeznaczony jest do różnego rodzaju stóp od normalnych, wrażliwych i bardzo wrażliwych, dla cukrzyków czy sportowców. Każdy materiał posiada w sobie różnego rodzaju twardość na różnej wysokości w zależności od tego co jest celem w procesie ich tworzenia. Aby taka wkładka mogła powstać na początku należy się udać do lekarza po opis konsultacji fizjoterapeutycznej lub lekarskiej (np. ortopedycznej, neurochirurgicznej), trzeba przynieść obuwie, do którego będą wykonane wkładki: z wyciąganą wkładką fabryczną, najlepiej z regulacją wysokości podbicia – wiązane lub zapinane na rzepy, z szerokimi czubkami, 1 cm dłuższe niż najdłuższy palec w większej stopie. W trakcie wizyty poprzedzającej wykonanie wkładek fizjoterapeuta lub lekarz informuje o wskazanym szczególnym rodzaju obuwia. Krótkie spodenki na przebranie – ułatwia prawidłowe ustawienie osi kończyn dolnych podczas modelowania wkładek.

Mam  nadzieję, że wkładki ortopedyczne nie będą miały przed wami już żadnych tajemnic!

Written by