Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Warszawa

O pięknym, białym i zdrowym uśmiechu – synonimie szczęścia i sukcesu w obecnych czasach – marzy prawie każdy z nas. Taki uśmiech dodaje nam nie tylko urody i uroku osobistego, ale dzięki temu, że częściej się uśmiechamy, również pewności siebie i lepsze samopoczucie. Niestety codziennie spożywana kawa, herbata, kolorowe napoje, codziennie wypalane papierosy powodują stopniowe szarzenie zębów. Przebarwione zęby, szczególnie przednie, mogą stanowić poważny problem estetyczny i sprawiać, że będziemy uśmiechać się znacznie rzadziej niż byśmy tego chcieli. Można jednak skutecznie poprawić kolor zębów za pomocą specjalnych preparatów podczas zabiegu wybielania zębów.

– wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą ZOOM (tzw. wybielanie zębów profesjonalne, wybielanie laserowe)
– wybielanie zębów nakładkowe (tzw. wybielanie zębów domowe)
– wybielanie koron zębów po leczeniu endodontycznym (tzw. wybielanie zębów martwych, bezmiazgowych, metoda „walking bleech”)

Wybielanie zębów wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest bezpieczne dla zębów i dziąseł. Mogą się jednak pojawić u niektórych pacjentów objawy nadwrażliwości zębów ustępujące zwykle po kilku do kilkunastu godzin. Po zabiegu wybielania obowiązuje tzw. 48 – godzinna biała dieta, w tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych „kolorowych” napojów i pokarmów. Zabiegu nie wykonuje się w ciąży, okresie karmienia, epilepsji i w wieku poniżej 16 r.ż. Pamiętać należy również o tym, że wybielaniu nie poddają się wypełnienia, licówki, korony oraz mosty. Efekt wybielania utrzymuje się od roku do kilku lat – wszystko zależy od stopnia higieny jamy ustnej, diety i predyspozycji osobniczych.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *