Wiedza niezbędna na temat masteronu.

Wiedza niezbędna na temat masteronu.

Masteron to steryd anaboliczny aplikowany za pomocą zastrzyków. Jest środkiem bazującym na oleistej substancji, który został wprowadzony w latach 1970, jednak zgodnie z odkryciami został wynaleziony jeszcze 11 lat przed wprowadzeniem na rynek. Odpowiedzialna za niego spółka początkowo spopularyzowała go w ramach leku. Masteron był używany w celach leczniczych przez około 20 lat. Był jednym z ówczesnych sposobów na próby wyleczenia raka piersi. Po tym czasie zrezygnowano jednak z wykorzystywania go w celu terapii antyrakowej. Nie z powodu niebezpieczeństwa, które wnosiło ze sobą stosowanie masteronu. Po dwóch dekadach wynaleziono lepsze środki i sposoby na zaleczenie komórek rakowych.

W dzisiejszych czasach masteron całkowicie stracił miano leku i nie jest więcej wykorzystywany w żadnym rodzaju terapii. Aktualnie sprzedawany jest jako steryd wykorzystywany w kręgach kulturystycznych.

W początkowej fazie rozwoju tego środka jego oryginalna nazwa farmaceutyczna została opublikowana jako Dronastolone Propionate.

 

Firmą, która była odpowiedzialna za pierwsze wersje masteronu nosiła nazwę Syntax.

Jak wszystkim wiadomo, w dzisiejszych czasach stosowanie środków dopingujących podczas przygotowywania się do profesjonalnych zawodów kulturystycznych jest pewną oczywistością w tym środowisku. Masteron świetne odnalazł się na stałe w asortymencie, po który zawodowcy sięgają z uwagi na benefity, które oferuje w postaci zwiększonych możliwości utraty tłuszczu i zachowania suchej masy ciała.

Wprowadzenie do informacji o masteronie.

Masteron aktualnie dostępny jest do zażycia w dwóch wersjach. Dwie z nich prowadzą jednak do podobnego efektu, czyli przeciwstawienia się hormonom estrogenu w organizmie podczas przygotowań do zawodów kulturystycznych. Jest to niezwykle pożądany efekt w świecie nie tylko kulturystyki, ale także atletyki i innych profesjonalnych sportów. Wszystko za sprawą pomocy podczas wycinania tłuszczu z organizmu. Masteron stosowany w okresie redukcyjnym pomaga zachować znaczną część zbudowanych wcześniej mięśni.

Masteron w świecie farmaceutyki jest również znany pod nazwą mastabol. Z badań wynika, że jego wzór chemiczny wygląda następująco 2a-methyl-androstan-3-one-17b-ol. Ludzie często nazywają go skrótami w postaci mast i masto, jednak są to tylko nazwy informacyjne i nie figurowały one w żadnych oficjalnych spisach. 

Znane nam dzisiejsze wersje masteronu zostały usprawnione w substancje aktywne, których wcześniej nie zawierały. Niegdyś problem z zażywaniem tego środka wynikał z konieczności bardzo częstych zastrzyków. Dziś odpowiednia formuła pozwoliła zredukować konieczność zastrzyków do jednego lub dwóch w ciągu tygodnia.

Historia masteronu.

Jest uważany za jeden z egzotycznych suplementów wśród sterydów anabolicznych. Działanie anty estrogenowe było w początkowej fazie rozwoju tego sterydu nazywane masterilem, jeszcze podczas wykorzystywania go w ramach terapii antyrakowej. 

Szybko zauważono, że steryd ten ma możliwość hamowania enzymów aromatyzujących i może oddziaływać z estrogenem w celu hamowania receptorów. Ponieważ enzym zostaje zablokowany masteron uniemożliwia w organizmie konwersję testosteronu w estrogen, przez co jest go znacznie więcej. Przyczynia się to nie tylko do zwiększenia ogólnej ilości testosteronu w ciele, ale także zmniejszenia samej ilości estrogenu.

Byłe cykle różniły się od siebie pod wpływem czasu i usprawnień dodawanych do zawartości masteronu. Początkowo zaczynano od dawek 50mg, po czym zwiększano je do 150mg. 

Następnie zrozumiano, że ponawianie zastrzyku nazajutrz lub za dwa dni nie ma sensu i zaczęto praktykować metodę stosowania zastrzyków dawki 200mg dwa razy w tygodniu.

Opis cyklu z masteronem.

Masteron niejednokrotnie udowodnił swoją skuteczność podczas wspomagania kulturystów w trakcie ich sezonu redukcyjnego. Należy tutaj zaznaczyć, że środek ten nie jest z kolei zbyt chętnie wykorzystywany podczas nabierania masy ciała. Dlatego też istotne jest użytkowanie go w odpowiednim czasie. Zawodowi bodybuilderzy sięgają po niego, gdy tylko zbliża się czas na odsłonienie wypracowanych mięśni podczas wyjścia na scenę.

Z uwagi na niską zawartość estrogenu podczas cyklu z masteronem można liczyć na niskie ryzyko utrzymywania się wody pod skórą. Sprowadza się to do jeszcze lepszego uwidocznienia mięśni i poprawienia ich kształtu poprzez dehydracje organizmu z umięśnionych okolic.

Użytkownicy masteronu odnotowują o wiele więcej siły podczas aktywności fizycznych, co oczywiście przekłada się na o wiele lepsze rezultaty podczas spalania tłuszczu z uwagi na większe wysiłek. Każdy kto sięga po masteron zaczynając swoje progresowanie na relatywnie niskiej tkance tłuszczowej, w bardzo szybkim tempie odnotuje znaczne pozytywne rezultaty tego środka. Poprawi się kształt jego mięśni, a sama sylwetka nabierze optycznie większej formy pomimo niewielkiego spadku wagi.

Masteron ma też pewną istotną wadę, która rzuca się w oczy każdemu z profesjonalistów. Należy on do grupy słabszych sterydów. Nie odgrywa on zbyt dużej roli poza okresem przygotowawczym. Jeżeli chcielibyśmy zażywać masteron w celu nabrania imponującej masy mięśniowej, prawdopodobnie nie odnotowalibyśmy zadowalających rezultatów. Wspomniana zmniejszona retencja wody w ciele przyczynia się do ograniczenia możliwości rozbudowy masy. To fakt, że pozwala optycznie zwiększyć wygląd. Prawdą jest jednak to, że mięsień potrzebuje odpowiedniego przepływu płynów i azotu, aby móc rozwinąć swój potencjał.

Utrata wody jest niezbędne podczas redukcji, która ma przygotować sylwetkę do wyjścia na scenę podczas zwodów kulturystycznych. Kluczem jest wyczucie czasu, dieta i odpowiednie zastosowanie dawek podczas cyklu z masteronem. Tylko po spełnieniu tych czynników możemy być pewni, że osiągniemy upragnione rezultaty.

Podsumowując możliwości tego środka, należy powiedzieć, że masteron nie znajdzie żadnego zastosowania wśród osób, które nie utrzymują niezwykle surowej rutyny treningowej i dobrze zbilansowanej diety na deficycie kalorycznym.

Podobnie jest w przypadku amatorów i osób średniozaawansowanych. Jeżeli ktoś o sylwetce posiadającej dość pokaźną mase tłuszczową sięgnie po masteron, na nic nie przydadzą mu się jego pozytywne efekty. Według generalnych zaleceń przed zdecydowaniem się na cykl z tą substancją warto zadbać o to, aby zejść poniżej 15% tkanki tłuszczowej. Tylko sportowcy o niskiej tkance tłuszczowej mogą maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez działanie masteronu.

Efekty uboczne podczas cyklu.

Masteron niewątplwiie przyczynia się do uzyskania równocześnie szczupłej i umięśnionej sylwetki. Dzięki odpowiednio dobranemu cyklowi mięśnie zaczną wyglądać na pełniejsze i o wiele bardziej napięte. Steryd ten potrafi także zwiększyć do pewnego stopnia siłę użytkownika, co jest niezwykle dużym plusem podczas odchudzania, gdzie kluczem jest ucięcie dziennie spożywanych kalorii. Nawet jeżeli nie zwiększy on wówczas wytrzymałości organizmu, z pewnością pozwoli mu lepiej się zregenerować.

Pamiętajmy o tym, że jak każda substancja dopingująca, tak i masteron posiada pewne skutki uboczne.

Najczęściej doprowadza on do:

  • podwyższonego ciśnienia
  • ginekomastii
  • wysypki na plecach
  • rozdrażnienia, a nawet agresji
  • mężczyźni mogą doświadczyć wypadania włosów na cyklu

Są to jednak przejściowej skutki uboczne.

Nie zdarza się, aby wymienione powyżej dolegliwości utrzymywały się na długo po zakończeniu cyklu, dlatego też masteron uważany jest za jeden z bezpieczniejszych sterydów, biorąc pod uwagę skuteczność jego działania. Warto jednak wystrzegać się zbyt dużych dawek podczas łączenia masteronu z innymi sterydami. Profesjonaliści często wspomagają się więcej niż jednym środkiem. Może to potęgować skutki uboczne obu substancji i doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń w organizmie.

Głównym efektem, który doprowadził do tak ogromnego popytu wśród występujących na scenie bodybuilderów jest zwiększenie potencjału sportowca w trakcie odchudzania.

Nawet amatorzy zdają sobie sprawę z tego, jak dokuczliwym dla człowieka może być czas cięcia kalorii w diecie. Nieustanna chęć snu, brak energii i bóle głowy. Do tego należy dołączyć fakt, że kulturyści nie mogą pozwolić sobie na opuszczanie treningów w trakcie cyklu. Dieta i trening muszą być dopięte na ostatni guzik.

Konsumpcja masteronu pozwoli odkryć wam w organizmie nieznane dotąd pokłady energii. Wszystko za sprawą znacznie przyspieszonego transportu tlenu w organizmie. Masteron przyspieszając przepływ krwi i substancji odżywczych pozwala nam skorzystać z o wiele większych pokładów energii, nawet gdy ograniczamy ilość pokarmu.

Problemy z emocjami.

Istnieje wiele doniesień związanych z emocjonalnymi skutkami ubocznymi podczas wspomagania się masteronem. W niektórych przypadkach może on zwiększyć agresję i powodować wściekłość. Ponadto na dłuższą mete masteron ogranicza naturalną produkcję hormonów androgennych w organizmie.

Nauka w dzisiejszych czasach oferuje nam środki farmakologiczne, które pomagają przeciwstawiać się tego typu efektom. Finasteryd stosowany podczas cyklu może ograniczyć lub nawet zahamować wypadanie włosów u mężczyzn. Należy mieć jednak na uwadze, że uzupełnianie cyklu lekami jakiegokolwiek pochodzenia może poskutkować kolejnymi efektami ubocznymi, które posiadają owe, uzupełniające lekarstwa.

Osoby, które są zdecydowane na przkroczenie granic swojej własnej gospodarki hormonalnej muszą liczyć się z tym, że może to przynieść pewne zgubne rezultaty. Jest to ryzyko, które decydują się podjąć w zamianie za zwiększenie fizycznych możliwości ciała i nie powinniśmy oceniać tego rodzaju decyzji poprzez pryzmat głupoty.

Standardowe dawkowanie masteronu.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, steryd ten jest podawany w formie zastrzyków. Kulturyści na zaawansowanym poziomie przygotowujący się do zawodów zwykli przjmować dawkę raz na dwa do trzech dni. Dozowanie zazwyczaj zamyka się w wartościach pomiędzy 350mg a 500mg na jedną dawkę zastrzyku, Standardowy cykl na masteronie nie powinien trwać dłużej niż 10 tygodni. W niektórych przypadkach wystarczy 6 do 8 tygodni intensywnego okresu redukcyjnego.

Warto wiedzieć, że masteron często jest wykorzystywany równolegle z cyklem za pośrednictwem anadrolu, anavaru lub primobolanu. Są to o wiele silniejsze sterdy, które mogą potęgować efekty cyklu.

Ważna informacja.

Bez względu na to, na który rodzaj sterydu się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że aplikowanie środków chemicznych za pośrednictwem zastrzyków może doprowadzić do poważnych infekcji.

Bez względu na stopień zaawansowania zawsze powinieneś dołożyć wszelkich starań ku temu, by zapewnić sobie higieniczne warunki aplikacji, jak i mieć pewność, że użytkowany przez ciebie środek pochodzi z pewnego źródła.

Niesterylne warunki to ryzyko zakażeń, które mogą doprowadzić do poważnych, trwałych uszkodzeń ciała, organów wewnętrznych. W niektórych przypadkach może zakończyć się to niezwykle inwazyjnymi operacjami mającymi na celu przywrócenie stanu wyjściowego przed aplikowaniem sterydów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *