Lekarz naczyniowiec – kiedy powinniśmy się do niego zgłosić?

Lekarz naczyniowiec – kiedy powinniśmy się do niego zgłosić?

Wsparcie lekarza naczyniowego stało się w ostatnim czasie bardzo potrzebne. Wszystko to oczywiście nie dlatego, że jakość oferowanych usług się poprawiła, lecz przybyło pacjentów, którym potrzeba specjalistycznej pomocy. W jakich dokładnie sytuacjach powinniśmy się do niego zgłosić? Jakie są wskazania do wizyty u naczyniowca? Sprawdzamy!

Lekarz naczyniowiec – kto to taki?

Zanim przejdziemy do określenia, kiedy warto zgłosić się do chirurga naczyniowego, warto ustalić, kim on właściwie jest. Co skrywa się pod jego specjalizacją? Najprościej mówiąc, lekarz naczyniowiec warszawa to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń związanych z zaburzeniami pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych. Jednak naczyniowiej nie leczy wszystkich schorzeń naczyń, jego specjalizacja nie dotyczy leczenia chorób z zakresu neurochirurgii oraz kardiochirurgii.

Lekarz naczyniowiec – jakie są wskazania do wizyty?

Kiedy dokładnie powinniśmy zgłosić się do naczyniowca? W jakich przypadkach wizyta u specjalisty może okazać się konieczna? Podaje się, że do lekarza naczyniowca powinny się zgłosić osoby, które odczuwają skurcze i pieczenie nóg, zmagają się z puchnięciem stóp, czy uczuciem ich ciężkości. Wskazaniami do wizyty u specjalisty są również pajączki, żylaki, brak czucia w kończynach, czy ich drętwienie. Jednak to nie koniec, ponieważ wszelkiego typu dolegliwości, które się pojawią, nie powinny być bagatelizowane, ponieważ nawet najdrobniejsze z nich mogą wskazywać o rozwoju poważnych schorzeń, czy problemach z krążeniem. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów są zaburzenia tkankowe, które występują na skórze w postaci sinych bądź brązowych przebarwień na skórze. To właśnie one świadczą zwykle o pękaniu żylaków lub o ich zapaleniu. Wskazań do wizyty u lekarza naczyniowca znajdzie się oczywiście o wiele więcej niż tylko przebarwienia na skórze. Naszą czujność powinny wzbudzić boleści za mostkiem, powtarzające się duszności, czy kaszel, bo mogą świadczyć o zatorze tętnicy płucnej.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *