Konsultacja online – najłatwiejszy sposób na uzyskanie tabletki „dzień po”

Kiedy tradycyjne formy antykoncepcji zawodzą, pozostaje jeszcze jedno wyjście – antykoncepcja awaryjna. Tak zwaną tabletkę „dzień po” można zażyć nawet kilka dni po stosunku, który może potencjalnie skończyć się ciążą. Dzisiaj nie trzeba udawać się już do ginekologa. Receptę na taki środek można uzyskać za pomocą konsultacji online.

Jakie rodzaje antykoncepcji awaryjnej można uzyskać?

Dzięki usłudze konsultacji online na stronie Telemedyk.online można uzyskać dwa rodzaje tabletek „dzień po”. Są to Escapelle i EllaOne. Pierwszą z nich można zażyć do 72 godzin po stosunku, a drugą aż 120 godzin. Ponieważ w Polsce żeby uzyskać takie środki, potrzebna jest recepta, to usługa konsultacji online jest najprostszą metodą na pozyskanie antykoncepcji awaryjnej.

Jak przebiega konsultacja online i uzyskanie recepty na antykoncepcję awaryjną?

Cały proces jest bardzo prosty i trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz, w którym musimy podać nasze dane i odpowiedzieć na podstawowe pytania. Potem pozostaje nam już tylko uiszczenie płatności i czekanie na kontakt z lekarzem. Zazwyczaj następuje on w ciągu godziny, na pewno więc zdążymy zażyć nasz środek na czas. W czasie konsultacji lekarz zada nam kilka pytań i odpowie też na nasze wątpliwości. Na koniec otrzymamy kod do e-recepty, dzięki któremu możemy zakupić tabletkę „dzień po”.

Ginekolog a recepta online – czy konieczna jest wizyta?

Usługa konsultacji online nie zastąpi nigdy wizyty u ginekologa, ale jeżeli potrzebujemy tylko recepty na antykoncepcję awaryjną, to nie musimy udawać się do gabinetu lekarskiego. Jeżeli podczas konsultacji online specjalista stwierdzi, że konieczne jest udanie się do naszego ginekologa, to zaleci nam taką wizytę. Zazwyczaj jednak żeby uzyskać e-receptę wystarczy krótka rozmowa online. Antykoncepcja online to najwygodniejsza metoda, która pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale również pominięcie czasami krępującej wizyty w gabinecie lekarskim.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne pozwoli na uniknięcie konieczności stosowania tabletek „dzień po”

Antykoncepcja awaryjna jest czasami konieczna, ponieważ skończyła się nam tradycyjna metoda zabezpieczenia. Dzięki konsultacji online można uzyskać e-receptę nie tylko na tabletki „dzień po”, ale również środki, które stosujemy na co dzień. Dzięki temu nie musimy martwić się o ciągłość i w łatwy sposób możemy uzyskać potrzebne tabletki albo inne środki.

Na stronie Telemedyk.online znajdziemy też wiele innych usług, które zaoszczędzą nam wizyty w gabinecie lekarskim.

Written by