MATA ORTOPEDYCZNA DLA DZIECI: JAK DOKONAĆ WŁAŚCIWEGO WYBORU?

Zdrowie człowieka w dużej mierze jest uwarunkowane stanem jego stóp. W tej strefie ciała człowieka znajduje się wiele zakończeń nerwowych, a każda deformacja może spowodować rozwój poważnych chorób, zwłaszcza u dziecka. Wiedząc, jak wybrać matę ortopedyczną dla dzieci, można pozbyć się pierwszych oznak płaskostopia lub innych dolegliwości. Działając na punkty aktywne, chodzenie po powłoce masującej pomoże również zapobiegać wadom rozwojowym stopy (w tym rozwoju stop płasko-koślawych). Mata korekcyjna na płaskostopie nie jest szkodliwa dla zdrowia i jest uznawana za skuteczną metodę poprawy samopoczucia i zapobiegania chorobom.

Czym jest mata do masażu?

Każdej chorobie (w tym wadom postawy) łatwiej jest zapobiegać, niż w przyszłości się jej pozbywać. Bardzo pomocne jest chodzenie boso po trawie i nierównych ścieżkach z kamykami. Niestety, dzieci w dużych miastach nie mają takiej możliwości. Dlatego dla prawidłowego rozwoju stopy i uniknięcia płaskostopia u dzieci eksperci zdecydowanie zalecają rodzicom zakup maty ortopedycznej dla swoich pociech. Dzięki temu dziecko nauczy się chodzić po nierównej powierzchni i rozwinie układ przedsionkowy. Ćwiczenia są również przydatne dla starszych dzieci, gdyż wpływają pozytywnie na kształtowanie postawy, poprawiają chód, wpływają na rozwój układu mięśniowo-szkieletowego, wzmacniają organizm. Istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które pod warunkiem systematycznego wykonania dają dobre rezultaty w przypadku deformacji stop.

Mata do puzzli dla dzieci jest wykonana na podłożu z gumy lub tkaniny, przednia powierzchnia posiada nierówności, wybrzuszenia lub kamyki. Produkt nie musi mieć zwykłego prostokątnego lub kwadratowego kształtu. Aby nauka była dla dziecka interesująca, producenci oferują jasne, kolorowe powłoki z obrazami bajkowych postaci, które pozwolą na prowadzenie zajęć w postaci gry.

Jak wybrać matę do masażu puzzle?

Podstawowym przeznaczeniem maty jest masaż stóp. Jak poprawić krążenie w stopach? Wybierz nowoczesną i bezpieczną matę do masażu Ortek! Wybór nawierzchni powinien opierać się na wieku dziecka. Małe rozmiary są odpowiednie dla maluchów, zaś starsze dzieci będą potrzebować więcej miejsca. Jednocześnie nie można zapominać, że jest to produkt uniwersalny i może być używany przez całą rodzinę.

Materiał i kształt nierówności na powierzchni ma ogromne znaczenie w leczeniu, dlatego przy wyborze maty należy wziąć pod uwagę cel jej użycia. Najbardziej popularne modele mają twarde i miękkie guzki. Skuteczność stymulacji nóg zależy od ich gęstości. Jeśli nie ma się pewności, jaki poziom stymulacji jest potrzebny, dobrze jest sprawdzić kombinowane maty do masażu.

Lepiej wybrać materiał naturalny. Jednak za bezpieczną i skuteczną jest też uważana powłoka gumowa – o taki produkt łatwo zadbać, ponieważ po wykonaniu ćwiczeń wystarczy go spłukać ciepłą wodą i wysuszyć.

Źródło: https://www.ortek.pl/

Written by