Kobiety i mężczyźni – kto bardziej odczuwa ból?

Czy wiesz, że płeć jednak ma znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę poziom odczuwania bólu o takim samym natężeniu, wywołanym z tej samej przyczyny, pojawiającym się w tym samym miejscu, ale u dwóch różnych osób? Ciekawi Cię, kto lepiej radzi sobie z bólem, a kto sięga po środki przeciwbólowe już w początkowym stadium tych nieprzyjemnych dolegliwości? Zachęcamy do lektury.

Znoszenie bólu zależne od płci

Naukowcy już dawno potwierdzili, że to kobiety lepiej radzą sobie z bólem i przyznaje to również niejedna klinika leczenia bólu, która w swoich gabinetach przyjmuje pacjentów z takimi właśnie objawami. Chodzi przede wszystkim o ból silny, nieprzerwany, a nawet ten przewlekły. Sami medycy uznają, że przeciętny mężczyzna nie zniósłby na przykład bólu porodowego, który jest uznawany za jeden z najsilniejszych. Były nawet w tej kwestii przeprowadzane eksperymenty.

Z czego wynika lepsza odporność na ból właśnie kobiet? Głównie z uwarunkować naturalnych, genetycznych. Chociaż panowie są z reguły silniejsi fizycznie, to słabsi psychicznie, a przecież podobno dolegliwości bólowe “rodzą się” właśnie w głowie.

Co ciekawe, sama przychodnia leczenia bólu nie może jednak jednoznacznie wskazać, pacjentów jakiej płci przyjmuje częściej. Zdaniem specjalistów średnia liczba chorych, którzy szukają ratunku przed bólem, jest porównywalna. Okazuje się jednak, że i na taki schemat jest racjonalne wytłumaczenie. Kobiety częściej szukają profesjonalnej pomocy, za to nawet, jeśli to panowie nie radzą sobie z bólem, nie oznacza to, że cierpią bez doraźnej pomocy. Oni po prostu sięgają szybciej po środki przeciwbólowe. To również mężczyźni o wiele częściej bagatelizują pierwsze symptomy choroby, panie w tym zakresie myślą znacznie bardziej racjonalnie.

Jak radzić sobie z bólem?

Panie częściej sięgają po naturalne metody, w tym środki domowego użytku. Dla nich dobrą opcją jest też przychodnia terapii konopnej. Zwalczają ból nieinwazyjnie, dłużej i systematycznie, ale z lepszymi efektami. Mężczyźni chcą działać natychmiast, to oni częściej nabywają tabletki przeciwbólowe i dosłownie faszerują się lekami, jeśli pozwalają one tylko złagodzić przykre dolegliwości.łożyska skrzyni biegów

 

Pamiętajmy, że informacje tego rodzaju są jedynie przybliżone i nie mogą traktować o całej populacji. Każdy z nas inaczej odczuwa ból, jego natężenie, inaczej też radzi sobie z dolegliwościami bólowymi, wybierać metodę zwalczania zgodnie z własnymi preferencjami. W tym zakresie nie może być mowy o jakichkolwiek stereotypach.

Written by