Brak ochoty na seks w związku – problemy z ciałem i duszą

Co na ból głowy - domowe sposoby na ból głowy

 

Seks odgrywa w związku bardzo ważną rolę – podczas tych intymnych momentów skupiamy się tylko na sobie nawzajem, a cały świat przestaje istnieć – jesteśmy tylko my i nasz partner. Jednak nie każda para ma udane pożycie – niestety u wielu seks bywa rzadkością, gdyż jednej ze stron najzwyczajniej w świecie brakuje chęci na wspólne igraszki. Czy jest się czym martwić? Czy brak ochoty na seks ma związek z naszym zdrowiem? Jak najbardziej.

Problemy zdrowotne – ciało i dusza to jedność

Gdy boli nas głowa, czujemy, że całe nasze ciało nie domaga. Gdy cierpimy z powodu bólu żołądka, to nie jesteśmy w stanie zebrać myśli, a nasza koncentracja spada. Ciało i dusza muszą więc żyć w harmonii, bo jeśli jedno cierpi, to drugie też nie funkcjonuje najlepiej. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, by cały organizm mógł pracować na najwyższych obrotach. Jak to się ma to seksu?

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, ciężko jest się skupić na chwilach uniesienia. Nasze myśli krążą wokół niedoskonałości, jakimi skalane jest nasze ciało. Brak nam pewności siebie, by zaproponować w sypialni jakieś nowe pozycje, a bliskość najlepiej odbywalibyśmy pod kołdrą i przy zgaszonym świetle. Takie zachowanie prowadzi to ostudzenia emocji podczas romantycznego wieczoru, a nasz partner może poczuć, że nie stanął na wysokości zadania, choć żadnej jego winy w tym nie ma, że mamy parę fałdek za dużo. Tutaj warto by było popracować nad samoakceptacją – wizyta u psychoterapeuty może się okazać pomocna.

Brak ochoty na seks (w tym również na seks analny) może być także spowodowany przewlekłymi dolegliwościami cielesnymi – nawracającymi migrenami, wzdęciami, hemoroidami, zapaleniem pęcherza moczowego – w takim przypadku należy przede wszystkim się przebadać, zdiagnozować problem i przystąpić do leczenia. Nawracające dolegliwości skutecznie odbierają ochotę na bliskość, a towarzyszący nam ból otumania i sprawia, że nieświadomie odtrącamy naszą ukochaną osobę, odmawiając jej momentów tylko we dwoje.

 

Written by