Leczenie kurzajek Warszawa

Leczenie kurzajek Warszawa

Kurzajka to inaczej brodawka, grudkowa zmiana na  skórze, która pojawia się na skórze w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Badania wykazały, że aż około 10% populacji może być zarażone tym wirusem. Do zakażenia zazwyczaj dochodzi poprzez dotykania tych samych rzeczy, przedmiotów lub poprzez bezpośredni kontakt z nosicielem wirusa. Najwięcej zakażeń zdarza się w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, czyli na basenach, w  saunach czy na siłowni. Zarazić się można także u fryzjera lub w salonie kosmetycznym, jeżeli narzędzia są źle dezynfekowane. Niektóre odmiany wirusa HPV przenoszone są drogą płciową. Obszarami na których powstają kurzajki są zazwyczaj dłonie, stopy oraz palce. Widocznie różnią się od zdrowej skóry. Zazwyczaj są mało dokuczliwe, jednak inaczej jest w przypadku tych występujących na stopach. Utrudniają nam chodzenie, a te które powstają pod paznokciem sprawiają duży ból. Mogą się utrzymywać od kilku miesięcy do nawet dwóch-trzech lat, potem obumierają. Najczęściej znikają same, jednak są bardzo zaraźliwe i mogą zakazić inne miejsca.

W aptekach dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do walki z kurzajkami. Produkty te są niedrogie i skuteczne, jednak należy je stosować regularnie przez około 2 miesiące. Inaczej razie leczenie kurzajek Warszawa nie przyniesie pożądanych rezultatów. Większość preparatów na kurzajki zawiera kwas mlekowy i salicylowy, które wysuszają brodawkę. Po jakimś czasie wyschnięta zmiana odpada od zdrowej skóry.

Uchronienie się przed kurzajkami jest niezwykle trudne, gdyż wirus HPV roznosi się bardzo szybko.  Musimy po prostu stosować się do paru zasad. Przede wszystkim pamiętajmy o dokładnym myciu rak, przestrzeganiu higieny, dbaniu o nasz układ odpornościowy. Uważać musimy na rany i zadrapania do których może dostać się wirus.

Kurzajka może zostać skutecznie usunięta dzięki zastosowaniu lasera medycznego CO2. Jest to najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt do tego typu zabiegów. Precyzyjnie oddziałuje na zmianę, nie niszcząc otaczających ją tkanek. Światło emitowane przez laser zostaje zaabsorbowane przez wodę w komórkach tworzących zmianę, po czym zmienia się w energię cieplną. Sprawia to, że kurzajka ulega odparowaniu w bezkrwawy sposób. Ślad po niej pokrywa się strupem, który odpada po 1-3 dniach. Zabieg jest bezbolesny – pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe.

Widząc niepokojące nas zmiany zarówno na dłoniach jak i stopach sprawdźmy czy to nie jest przypadkiem szybko rozwijająca się kurzajka. Dbajmy o to, żeby nie zarazić najbliższych osób. Przestrzegajmy podstawowych zasad higieny, nie używajmy wspólnego ręcznika i zakładajmy klapki na basenie. To właśnie tam na płytkach czai się najwięcej wirusa HPV.

Zarazić się jest bardzo łatwo, gorzej z leczeniem.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *